Pohár rozhlasu - okresní kolo 16-17

Ve středu 17. 5. 2017 se zúčastnili sportovci naší školy okresního kola Poháru rozhlasu, což je soutěž družstev v atletických disciplínách. Školu reprezentovala čtyři družstva – mladší žákyně, starší žákyně, mladší žáci a starší žáci.

2. místo v okresním kole vybojovaly starší žákyně, když skončily za dívkami ze ZŠ Slovácká. Zasloužily se o to tyto závodnice: Nikola Herzová, Natálie Navrátilová, Zuzana Václavovičová, Soňa Baránková, Lenka Baránková, Nikol Klimovičová, Erika Kučerová a Lucie Podroužková. Nejvíce bodů pro družstvo získala Nikola Herzová (1278 bodů – 60m, výška) a Zuzana Václavovičová (1055 bodů – 60m, výška).

Pěkného umístění dosáhly také mladší žákyně, které skončily na 3. místě za ZŠ Slovácká a Gymnáziem Břeclav. Bojovaly tyto závodnice: Julie Baránková, Eliška Bajzová, Denisa Navrátilová, Sára Námešpetrová, Radka Helešicová, Tereza Kašparová, Kateřina Šomodiová, Simona Baránková a Kristýna Hricová. Nejlépe bodujícími žákyněmi byla Denisa Navrátilová (944 bodů – dálka, 60m) a Sára Námešpetrová (900 bodů – 60m, výška).

3. místo obsadili také starší žáci, když skončili za ZŠ Slovácká a Gymnáziem Břeclav. Na tomto výsledku se podíleli tito žáci: Lukáš Křivánek, Jakub Halášek, Jakub Husička, Jan Jakubec, Richard Opavský, Vladimír Beneš a Milan Rolinek. Nejlépe bodujícím sportovcem byl Richard Opavský (908 bodů – 60m, 1500m) a Lukáš Křivánek (874 bodů – výška, dálka).

Na 4. místě, za ZŠ Slovácká, Gymnáziem Břeclav a ZŠ Kupkova, skončili mladší žáci. Soutěžili tito žáci: Radim Hřebačka, Vít Kolář, Josef Slavík, Tomáš Beran Adam Procházka, Samuel Herza, Tomáš Rathuzký a Václav Kos. Nejvíce bodů získal Radim Hřebačka (747 bodů – dálka, míček).

Do krajského kola, které se uskuteční 23.5.2017 opět na stadioně Lokomotivy v Břeclavi, postupují starší žákyně. Přejeme hodně úspěchů!!!

Mgr. Pappová Zuzana