Den Země 16-17

Den Země

je uznávaný svátek věnovaný naší Zemi a každoročně se koná 22. dubna. Z důvodů nepříznivého počasí jej naši žáci „oslavili“ ve čtvrtek 4.5.2017, kdy vyrazili na celé dopoledne do přírody, a to do Kančí obory. Zde se konal 2. ročník přírodovědně zaměřeného orientačního závodu pod názvem „BOBR CUP“.

Žáci 6. – 8. třídy vytvořili čtyřčlenné skupiny, dostali mapku, podle níž se orientovali v lese a plnili různé vědomostní a dovednostní úkoly. Přestože bylo v lese mokro a bahno, zaujetí pro hru a závod bylo velké. Odměnou jim byla sladká tečka v podobě dortu a každý žák dostal účastnický diplom.

Svědčí o tom hodnocení této akce samotnými žáky:

„Dne 4.5. jsme byli na krásné školní akci Bobr cup. Bylo to velice dobře promyšlené a líbila se mi orientace na mapě. Počasí bylo dobré, protože nebylo ani horko, ale ani zima. Pan Šálek nám pověděl pár věcí o bobrech a další informace jsme hledali v úkolech, které jsme hledali podle mapy. Hned na začátku jsme dostali sušenky a jablko, potom jsme šli hledat a skoro všichni zabloudili. Na konci jsme dostali sladkou odměnu. Bylo to moc hezké a zajímavé. Akci bych chtěla i příští rok.“ (6. třída)

„Akce byla velmi dobrá. Líbilo se mi, jak byly po celém lese rozmístěny úkoly, které se týkaly bobra. Tím, že jsme se rozdělili do čtyřčlenných skupin, bylo snazší úkoly vyřešit a také podle mapky je v lese najít. Kromě chůze jsme měli i jiný pohyb. Balancovali jsme na dřevěné desce, snažili se udržet na laně a pádlovali jsme a pluli ve člunu. Během cesty jsme měli i dost výživy, svačiny, takže jsme byli i najezení a líp nám to i myslelo.“ (7. třída)

„Včerejší akce se mi líbila. Bylo dobré, že jsme byli ve skupinách a každá mohla pracovat za sebe. Mohli jsme si vyzkoušet, jak se orientujeme podle mapy a umíme řídit loď. Škoda, že bylo v lese mokro, ale jinak dobrá akce. Vyzkoušeli jsme si, jak skupinka drží při sobě a jak si navzájem věříme. Celkem se mi akce líbila, protože byla jiná než ostatní akce.“ (8. třída)

Základní škola Břeclav, Komenského 2,
příspěvková organizace

Od 1. 1. 1996 byla škola na základě rozhodnutí Městského zastupitelstva zřízena příspěvkovou organizací. Pracuje od tohoto data v právní subjektivitě a sama si vede mzdovou a personální agendu.

Kontakty

Úřední deska

 • Zřizovatel školy: Město Břeclav
 • Ředitelka školy: Mgr. Yveta Polanská
 • Plánovaná kapacita: 460 žáků

 • Součástí školy je i školní družina s kapacitou 122 žáků.
 • Celkový počet žáků k 1. 9. 2023 byl 340 žáků.

 • Při škole je od 1. 1. 2006 zřízena Školská rada.
 • Na škole pracuje odborová organizace.
Školský obvod

Školský obvod Základní školy Břeclav, Komenského 2, příspěvkové organizace dle Obecně závazné vyhlášky města Břeclavi č. 1/2019 tvoří ulice: B. Šmerala, Budovatelská, Celnice - středisko služeb, Čs. armády, Dělnická, Dolní Luční, Dyjová, Gagarinova, Hájová, Havlíčkova, Hlavní, Horní Luční, Hraniční, Julia Fučíka, J. Skácela, Komenského, Kovářská, Lesní, Nádražní, Okružní, Osvobození, Polní, Prostřední, Rovnice, Sadová, Slunečná, třída 1. máje (po ulici Lesní), Tylova, Úzká, Záhumní

Přehled nejdůležitějších předpisů, podle nichž povinný subjekt jedná a rozhoduje
 • Zákon č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění
 • Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění
 • Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění
 • Vyhláška č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, v platném znění
Místo a způsob, jak získat informace
 • osobně, telefonicky, písemně na výše uvedená kontaktní spojení
Místo a způsob, kde lze podat žádost, stížnost nebo jiný podnět a obdržet rozhodnutí
 • sekretariát školy
 • žádost, stížnost nebo jiný podnět lze projednat ústně s ředitelkou školy po předem dohodnutém termínu schůzky
 • žádost, stížnost nebo jiný podnět lze podat i písemně na výše uvedená kontaktní spojení

Dokumenty ke stažení

GDPR

Přístupnost webu

ZŠ Břeclav Komenského