Zač. docházky 2011

9. tř. Preventivní program 19-20

 

Pro třídu IX. A lektoři připravili besedu nazvanou Prevence vzniku závislosti. Po úvodním představení žáci nejprve v komunitním kruhu společně přemýšleli, jakými způsoby lze zvládnout v dnešní uspěchané době stres a úzkosti. Ve skupinkách rozebírali různé životní situace a navrhovali, jaké strategie lze použít ke zvládání starostí a shonu každodenního života. Hodnotili sami sebe, své chování a způsoby, jak řeší obtížné chvíle. Zajímavou tečkou programu bylo relaxační cvičení, které si vyzkoušeli.

Foto9. tř. Preventivní program 19-20

7.tř. Bu bu bu den 17-18

Školní parlament se každým rokem snaží žákům zpestřit výuku. Tentokrát jsme se demokraticky shodli, že pro žáky pátých až devátých tříd zorganizujeme Halloween. Uskutečnil se ve středu 25. října. Den měl i originální název Bu- Bu- Bu- day.

     V tento den měly všechny třídy na druhém stupni možnost mít den naruby. Tudíž si žáci mohli vyzkoušet roli učitele. Během dvou týdnů měl každý třídní kolektiv příležitost si vyzdobit svou třídu. Díky kreativitě studentů byla téměř v každé třídě skvělá atmosféra Halloweenu. Den byl vyjímečný i tím, že žáci i učitelé mohli přijít do školy v kostýmu. V přízemí školy byl připravený koutek, kde probíhalo malování obličejů. Také zde byl prodej čerstvého, halloweenského jídla, které mělo velký úspěch. V prvním patře školy byl fotokoutek, kde jsme měli připravené i rekvizity. Tady se mohl každý nechat vyfotit na památku. 

Foto7.tř. Bu bu bu den 17-18

7.tř. Přespolní běh - školní kolo 17-18

Tak jako každý rok, i letos, si žáci naší školy změřili síly ve vytrvalostním, přespolním běhu, který se uskutečnil v pátek 22.9.2017, a to v rámci preventivního programu „Běh pro zdraví“. V letošním roce byla změněna trasa tohoto běhu. Od Včelínku, kde je zákaz vstupu, byla přemístěna do  lesíka za TJ Tatran Poštorná. Počasí přálo, ale trať byla po deštivém týdnu blátivá. Přesto běh žáci zvládli velmi dobře.

Závodili žáci VI.- IX. tříd ve dvou kategoriích (mladší, starší), zvlášť dívky a chlapci.

Výsledky

Foto 7.tř. Přespolní běh - školní kolo 17-18

6.tř. školní kolo ve šplhu 16-17

V úterý 22.11.2016 se v tělocvičně ČŠ soutěžilo ve šplhu.

Žáci byli rozřazeni do dvou kategorií (mladší a starší), zvlášť dívky a chlapci. Úroveň byla velmi dobrá, někteří si vytvořili i osobní rekordy. Celkem se zúčastnilo 77 žáků.

Pět nejlepších zástupců z obou kategorií bude reprezentovat školu v okresním kole, které se koná 30.11.2016 na ZŠ Slovácká. Novinkou v této soutěži je vyšší počet žáků reprezentujících školu – 5, z toho tři žáci tvoří družstvo, které má šanci postoupit do krajského kola.

Výsledky

Foto 6.tř. školní kolo ve šplhu 16-17

5.AB Kančí obora - environmentální pořad 15-16

Už pět let spolupracujeme s panem ing. Filipem Šálkem a navštěvujeme lužní les Kančí oboru. Pan Šálek svým poutavým výkladem předává našim žákům své znalosti o této lokalitě. Tentokrát páťákům a šesťákům. První část věnoval rostlinám a druhou živočichům. Všem žákům se tato exkurze moc líbila a za všechny hovoří postřehy Julie Baránkové ze 6.A:

„Svízel přítula se přichytává na oblečení. Medvědí česnek chutná trochu jako pažitka. Má zelenou barvu a na jaře kvete bílými květy. Hluchavka má hranatý stonek a květy nafialovělé barvy. Má sladkou chuť a dá se cucat. Na hluchavce saje čmelák, protože má větší sosáček než včelka. Hrachor má mladé květy růžové a starší fialové. Po odkvětu se změní v lusk. Dá se jíst a chutná jako hrách. Na stromech roste poloparazit jmelí obecné. V Kančí oboře se vyskytují divoká prasata, ale bohužel jsme žádné neviděli. Byly zde slyšet zvuky kuňky obecné a různých druhů ptáků. Datel, žluna a stehlík udělali do stromů díry a požírali červotoče a jiné roztoče. Pod kůrou stromů jsme viděli chodbičky, které zde udělali broučci. Pan Šálek nám vylovil různé vodní tvorečky, třeba vodomila, žábronožky, larvy komárů, chrostíky, plovatku bahenní, okružáka ploského a jiné. Pan Šálek byl moc příjemný, mnoho jsme se dozvěděli a moc se nám to líbilo."

Foto zde5.AB Kančí obora - environmentální pořad 15-16

4. A Hodiny čtení 14-15

Hodiny čtení ve IV.A  zpestřila televize z papíru. Žáci byli zkoušeni formou „ vysílání v televizi ", kdy seděli za obrazovkou a snažili se výrazně, plynule, hlasitě a bez chyb číst stejně jako televizní hlasatelé. Zábavnou formou byli motivování k lepším čtenářským výkonům.

Foto zde4. A Hodiny čtení 14-15

4.AB Dopravní výchova 14-15

Ve středu 10. 9. proběhla pro žáky 4. tříd akce „ Dopravní výchova ". V teoretické části si všichni zopakovali základní povinnosti chodce a cyklisty, znalost dopravních značek a jednoduché křižovatky.

V části praktické si celou teorii vyzkoušeli na dopravním hřišti a nechyběla ani jízda zručnosti. Vše proběhlo formou hry a nelepší žáci byli odměněni drobnými dárky.

Foto 4.AB Dopravní výchova 14-15

3. tř. Skokanský čtyřboj 13-14

V prvním červnovém týdnu proběhl další ročník atletických závodů 1. stupně pod názvem SKOKANSKÝ ČTYŘBOJ. Žáci již tradičně závodili v těchto disciplínách: skok daleký, skok z místa, trojskok z místa a minutové skákání přes švihadlo. Slunečné počasí podpořilo výborné výkony a v jednotlivých kategoriích zvítězili tito žáci.

2. a 3. TŘÍDY: 1. místo – Michaela Navrátilová 2. místo – Radka Helešicová 3. místo – Adéla Kolářová1. místo – David Hřebačka 2. místo – Tomáš Rathuzký 3. místo – Samuel Herza

Foto zde3. tř. Skokanský čtyřboj 13-14

3. tř. Štafetový pohár 13-14

V pondělí 12. 5. se konalo krajské kolo Štafetového poháru 1. – 5. tříd. Do Břeclavi se sjelo 11 družstev z celé jižní Moravy. Závod zahájily štafety na 8 x 100 metrů 1. – 3. tříd, ve kterém obsadili naši závodníci 6. místo, následovaly štafety 4. – 5. tříd, v němž jsme získali 2. místo. V každé štafetě nastoupili vždy čtyři chlapci a čtyři děvčata. Vyvrcholením byl závod na 8 x 200 metrů 2. – 5. tříd. Po dramatickém souboji doběhlo naše družstvo opět na 2. místě. Sečtením všech časů jsme vybojovali i celkově 2. místo za Slováckou, 3. skončila škola z Tišnova. Všichni reprezentanti získali medaile a diplomy. Blahopřejeme!

Štafeta 1. – 3. třída: Navrátilová Michaela, Hřebačka David, Rathuzký Tomáš, Herza Samuel, Hricová Kristýna, Procházka Adam, Baránková Simona, Hnátová Simona

Štafeta 4. – 5. třída: Baránková Lenka, Baránková Soňa, Václavovičová Zuzana, Navrátilová Denisa, Hřebačka Radim, Kolář Vít, Vajbar Jakub, Halášek Jakub

Štafeta 2. – 5. třída: Navrátilová Michaela, Hricová Kristýna, Baránková Lenka, Václavovičová Zuzana, Procházka Adam, Herza Samuel, Rathuzký Tomáš, Halášek Jakub

Foto zde3. tř. Štafetový pohár 13-14

3. tř. Olympiáda břeclavských škol 13-14

Poslední červnový a také školní týden – „předprázdninový"se utkali žáci naší školy se spolužáky ostatních břeclavských škol na tradiční Olympiádě břeclavských škol v atletice. První den závodili ti nejstarší, tedy žáci 6. – 9. tříd, druhý den ti nejmenší – 1. – 3. třídy a třetí den čtvrťáci a páťáci. Chlapci a děvčata z prvního stupně vybojovali celkem 30 medailí, druhý stupeň získal 25 medailí.

Medailisté 1. stupně: Mueller (1 stříbrná), Navrátilová M. (2 stříbrné), Baránková S. (1 bronzová), Pařenica (2 zlaté), Hřebačka D. (1 zlatá, 1 stříbrná), Strnad (1 bronzová), Procházka Adam (1 stříbrná), Karmasýn (1 bronzová), Rathuzký (1 stříbrná, 1 bronzová), Helešicová R. (1 zlatá), Hricová (1 stříbrná), Baránek P. (1 zlatá), Schejbalová (1 stříbrná), Horníček (1 zlatá), Herza (1 bronzová), Navrátilová D. (1 stříbrná), Bajzová (1 zlatá, 1 bronzová), Hřebačka R. (2 stříbrné), Mank (1 bronzová), Baránková L. (1 stříbrná), Václavovičová (2 zlaté, 1 bronzová), Klimovičová (1 bronzová).

Nejvšestrannějšími závodníky byli : Václavovičová, Baránková L., Bajzová, Hřebačka R., Navrátilová M., Pařenica, Hřebačka D., Rathuzký a Baránek P.

Foto zde3. tř. Olympiáda břeclavských škol 13-14

3.tř. Exkurze do nemocnice 13-14

V červnu navštívili naši třeťáci nemocnici v Břeclavi. Se zájmem si prohlédli vnitřní zařízení aut rychlé pomoci a těmito vozy se projeli po areálu nemocnice. Měli možnost vidět radiodiagnostické oddělení s CT a rentgenem a podzemní prostory vnitřní dopravy. Exkurze žáky velmi zaujala a po návratu do školy své zážitky výtvarně zpracovali.

Foto zde3.tř. Exkurze do nemocnice 13-14

3. tř. E-ON City Cup 13-14

V pondělí 19.5.2014 se zúčastnili žáci 1. – 5. třídy školního turnaje E.ON City Cup. Je to novinka v rámci E.ON, rodinný fotbálek, který nemá konkurenci. Hrálo se totiž v netradičních kruhových arénách (klecích), vždy dvoučlenné týmy proti sobě. Každý ročník reprezentovali dvě dvojice chlapců a jedna dvojice dívek. Za ročník tedy hrálo šest hráčů a školu tak reprezentovalo 30 dětí. Jako ocenění získala každá zúčastněná škola 10 značkových míčů a všichni hráči originální tričko. Kromě naší školy se zúčastnila i ZŠ Kupkova, ZŠ Slovácká, ZŠ Kpt. Nálepky, ZŠ J. Noháče, ZŠ Lednice, ZŠ Masarykova Lanžhot. Hrálo se systémem každý s každým a naši „fotbalisti" vybojovali 6. místo. Do E.ON City Cupu se mohli zapojit i další žáci naší školy, rodiče i příznivci školy, a to do disciplín doprovodného programu. Malým školákům se tato akce moc líbila, bojovali se zaujetím a velkým zapálením i ve velkém vedru. Největšími fanoušky jim byli kamarádi i rodiče.

Foto zde3. tř. E-ON City Cup 13-14

3.A Návštěva knihovny 13-14

V úterý 11. března 2014 jsme navštívili knihovnu v Poštorné. Paní knihovnice si pro nás připravily povídání s úkoly na téma „ Pohádky tisíce a jedné noci “. Moc se nám to líbilo.

                                                                                                                                                                                                                                                                                         žáci III. A

3.A Návštěva knihovny 13-14

3. tř. Šplh 13-14

V pondělí 10. 2. 2014 proběhlo na 1. stupni školní kolo ve šplhu. Soutěže se zúčastnili žáci 1. – 5. ročníku, kteří byli rozděleni do tří kategorií.

2. kategorie:  2. a 3. ročník

1. místo: S. BARÁNKOVÁ – 10,09 s                                1. místo: T. RATHUZKÝ – 8, 75 s

2. místo: S. HNÁTOVÁ – 10, 40 s                                     2. místo: V. KOS – 9, 12 s

3. místo: E. FIKEJSOVÁ – 10, 94 s                                   3. místo: J. ŠKODA – 11, 90 s

Všem závodníkům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a těm, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole, přejeme hodně štěstí a co nejlepší časy a umístění.

Foto zde3. tř. Šplh 13-14

3.AB Poznej lužní les 2013/2014

Pod záštitou MěÚ Břeclav – odboru životního prostředí se naši třeťáci v září zúčastnili půldenní exkurze na polesí Soutok.

Autobusem odjeli na „ Zámeček Lanžhot". Zde si vyslechli zajímavou přednášku pana Netíka na téma - Poznej lužní les. Poté se přesunuli do obory na prohlídku rodinky divočáků a ukázku výcviku psů.

Další část dne strávili v centru volného času Duhovka, kde po vydatné a zdravé svačině soutěžili v družstvech na 10 stanovištích. Po opékání špekáčků byla soutěž vyhodnocena a všichni získali pěkné

ceny.

Foto zde3.AB Poznej lužní les 2013/2014

2. tř. Kinderiáda 12-13

Ve šk roce 2012/2013 v krajském kole Kinderiády reprezentovali školu tito žáci: druháci Kristýna Hricová a Tomáš Rathuský, třeťáci Vendula Kurtinová a Radim Hřebačka, čtvrťáci Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková a Jakub Halášek a páťáci Nikola Herzová a Lukáš Křivánek.

Výsledky: 4. m. Baránková v hodu míčkem (30,62 m) a Hřebačka v běhu na 60 m (10,03 s), 5. m. Václavovičová v běhu na 60 m (10,03 s), 6. m. Hricová ve skoku z místa (152 cm) a čtyři 7. místa – Kurtinová a Halášek v běhu na 60 m (10,58 a 9,61), Hřebačka v hodu těžkým míčem (6,60 m) a Halášek v hodu míčkem (38,06 m).

Letošním 1. místem jsme obhájili loňské vítězství a postoupili do celostátního finále do Prahy.

V republikovém kole reprezentovali tito žáci – druháci Kristýna Hricová a Samuel Herza, třeťáci Vendula Kurtinová a Radim Hřebačka, čtvrťáci Zuzana Václavovičová, Lenka Baránková a Jakub Halášek a páťáci Vivien Charvátová a Lukáš Křivánek.Největším zážitkem byl štafetový běh na 4x60 m, kdy Zuzka, Vivien, Lukáš a Jakub donesli štafetový kolík do cíle za 34,79 s, což byl nejlepší čas ze všech 42 štafet letošní pražské Kinderiády. Obsadili tedy 1. místo.

Celkově se naše škola umístila na krásném 5. místě ze 42 škol celé naší republiky, což znamená zlepšení o 9 míst proti roku 2011.

Foto zde2. tř. Kinderiáda 12-13

Základní škola Břeclav, Komenského 2,
příspěvková organizace

Od 1. 1. 1996 byla škola na základě rozhodnutí Městského zastupitelstva zřízena příspěvkovou organizací. Pracuje od tohoto data v právní subjektivitě a sama si vede mzdovou a personální agendu.

Kontakty

Úřední deska

 • Zřizovatel školy: Město Břeclav
 • Ředitelka školy: Mgr. Yveta Polanská
 • Plánovaná kapacita: 460 žáků

 • Součástí školy je i školní družina s kapacitou 122 žáků.
 • Celkový počet žáků k 1. 9. 2022 byl 363 žáků.

 • Při škole je od 1. 1. 2006 zřízena Školská rada.
 • Na škole pracuje odborová organizace.
 • Zřizovatel školy: Město Břeclav
 • Ředitelka školy: Mgr. Yveta Polanská
 • Plánovaná kapacita: 460 žáků

 • Součástí školy je i školní družina s kapacitou 122 žáků.
 • Při škole je od 1. 1. 2006 zřízena Školská rada.
 • Na škole pracuje odborová organizace.
Školský obvod

Školský obvod Základní školy Břeclav, Komenského 2, příspěvkové organizace dle Obecně závazné vyhlášky města Břeclavi č. 1/2019 tvoří ulice: B. Šmerala, Budovatelská, Celnice - středisko služeb, Čs. armády, Dělnická, Dolní Luční, Dyjová, Gagarinova, Hájová, Havlíčkova, Hlavní, Horní Luční, Hraniční, Julia Fučíka, J. Skácela, Komenského, Kovářská, Lesní, Nádražní, Okružní, Osvobození, Polní, Prostřední, Rovnice, Sadová, Slunečná, třída 1. máje (po ulici Lesní), Tylova, Úzká, Záhumní

Přehled nejdůležitějších předpisů, podle nichž povinný subjekt jedná a rozhoduje
 • Zákon č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), v platném znění
 • Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, v platném znění
 • Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění
 • Vyhláška č. 48/2005 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, v platném znění
Místo a způsob, jak získat informace
 • osobně, telefonicky, písemně na výše uvedená kontaktní spojení
Místo a způsob, kde lze podat žádost, stížnost nebo jiný podnět a obdržet rozhodnutí
 • sekretariát školy
 • žádost, stížnost nebo jiný podnět lze projednat ústně s ředitelkou školy po předem dohodnutém termínu schůzky
 • žádost, stížnost nebo jiný podnět lze podat i písemně na výše uvedená kontaktní spojení

Dokumenty ke stažení

GDPR

Přístupnost webu

ZŠ Břeclav Komenského